top of page

SERBIA I POLSKA

Na tej stronie znajdziesz informacje o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Serbii i Polsce. Ponadto udzielimy Ci dodatkowych informacji na temat obu rynków, statystyk dot. współpracy gospodarczej, ram prawnych i regulacyjnych, umów międzypaństwowych oraz procedur administracyjnych i warunków wejścia na rynek a także rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, możesz skontaktować się z nami pod adresem email office@polskoserbskaizba.org.

Wymiana handlowa między Serbią a Polską (2020)

Według danych Serbskiej Izby Gospodarczej łączna wartość wymiany handlowej Republiki Serbii w 2020 roku wyniosła ok. 40 mld euro, z czego wartość importu ukształtowała się na poziomie 17 mld euro, a eksportu na poziomie 23 mld euro. Najważniejszymi zagranicznymi partnerami handlowymi Serbii są Niemcy, Włochy, Bośnia i Hercegowina, Rumunia i Węgry (rynek eksportowy). Najważniejszymi partnerami a tym samym i rynkiem importowym Serbii są Niemcy, Chiny, Włochy, Federacja Rosyjska i Węgry.

Wymiana handlowa między Serbią a Polską w 2020 roku wyniosła 1329 mld EUR, z czego wartość eksportu Serbii ukształtowała się na poziomie 563 mln EUR.

Polska plasuje się na 7 miejscu pod względem wymiany handlowej z Serbią.

Aby uzyskać więcej informacji o rynku Republiki Serbii, kliknij poniżej:

Zastava srbije.png

Aby uzyskać więcej informacji o polskim rynku, kliknij poniżej:

Poljska zastava.png
bottom of page